15 YILLIK TECRÜBE

Adem Erdem, 2002 yılında Marmara Üniversitesi Spor Akademisi Bölümünü başarı ile tamamlamış olmakla birlikte son dört yıldır özel olarak tenis üzerine uzmanlaşmıştır.
Profesyonel hayatı boyunca her yaş grubundan birçok öğrencisine tenis dersi vermiş ve tenis sporunu sevdirmiştir.

İstanbul’un nezih semtlerinden olan Bağlarbaşı birçok öğrencisine uzun zamanlar, özel tenis dersi verip bu sporu sevmelerini ve profesyonel olarak tenis sporuna eğilmelerini sağlamıştır.

Vizyon olarak, öncelikli hedefimiz tenisi sevdirmektir. Her yaştan her seviyeye uygun tenis dersleri sayesinde öğrencilerimiz, beden ve ruh gelişimlerini olumlu yönde ilerletebilmektedir. Ayrıca öğrencilerimizin, tenisin oluşturduğu rekabet ve eğlence ortamından sonuna kadar faydalanıp şehir içerisinde rahatlayabilecekleri bir ortam yaratmak en başat amaçlarımız arasında gelmektedir.

Tenis eğitiminde her şeyden önce ciddiyet ve kaliteye önem veriyoruz. Alanında uzman olmayan hocalar eşliğinde yapılan her tenis dersi, öğrenilen her yanlış bilgi geri dönüşü olmayan, artık bireyde bir tenis stiline dönüşen yanlışlar doğurmaktadır. Bu yanlışların ilerleyen yaşlarda düzeltilmesi zor olduğundan tenis dersine alanında uzman bir hocayla mümkünse küçük yaşlarda başlanmalıdır. Küçük yaşlarda başlanılan ve doğru bir eğitmenle devam ettirilen tenis dersleri bireye fiziken ve ruhen çok olumlu yönde etkileri olacaktır ama bu demek değildir ki yetişkin yaşlarda tenise başlanılmaz. Aksine eğer bugüne kadar tenis dersi almadıysanız ve tenise ilginiz varsa ya da tenis dersi alıp bir şeylerin yolunda gitmediğini hissettiyseniz, ihtiyacınız olan tek şey bizimle, alanında uzman olan Adem Erdem’le çalışmak demektir.

 

Neden Tenis?

Tenis dersi alacak olan, tenise merak salmış herkesin tenis hakkında, tenisin faydaları hakkında bilgi sahibi olması gerekir.
Her şeyden önce tenisin saymakla bitmeyen fiziksel yararları olarak şunları sıralayabiliriz:

-Tenis, vücudumuz için zararlı olan, istenmeyen yağları yakmamızı sağlayıp onları enerjiye dönüştürür.

-Tenis oynarken vücudumuzdaki birçok kası kullandığımız için bize çeviklik kazandırır.

-Tenis özellikle bacak kaslarını kuvvetlendirir.

-Vücuda alınan oksijenin kaslar tarafından verimli olarak kullanılmasını sağlar.

-Oyun esnasında tenis topunun takip edilmesi gereği dikkati ve hızı artırır.

-Koordine çalışmak durumunda kalan vücudun denge sahibi olmasını sağlar.

-Tenis dersi öncesinde ya da oyun öncesinde daha aktif ve verimli olabilmek için beslenmemize dikkat etmemiz gerektiğinden doğru beslenma alışkanlıklar edinmemizi sağlar.

-Tenis, oyun esnasında, bilinçli ve hızlı manevralar yapıldığından dolayı vücudumuza esneklik kazandırır.

Tenisin psikolojik faydalarından başlıcaları ise şunlardır:

– Tenis de her spor dalı gibi sorumluluk anlayışı getirir.

-Düzenli pratik yapma alışkanlığı kazandırır. Bunun beraberinde disiplin kavramı gelişir.

-Özellikle çocuk yaşlarda alınan tenis dersleri bireye çalışma disiplini kazandırıp, mücadeleden yılmamayı ve devam etmeyi öğretir.

-Herhangi bir fiziksel güçlük karşısında ona kontrol altına almanıza ve duruma zihnen adapte olmanıza olanak verir.

-Sportmen olmayı, sportmence düşünmeyi ve gerektiğinde yeni stratejiler üretebilmeyi gerektirdiğinden sadece vücudunuzu değil zihninizi de aktif olarak kullanmanızı sağlar.

-Takım maçlarında, takım olma bilincini ve birlikte hareket etme yeteneğini kazandırır, takım içinde uyumu yakalama deneyimi sunar.
Faydalarını bu şekilde sınırlamanın pek de mümkün olmadığı tenisi birlikte daha da seveceğimizden emin olabilirsiniz. Konusunda akademik eğitim almış uzman bir eğitmen eşliğinde isteğinize bağlı olarak gerçekleştirilecek olan özel ya da grup dersleri sizi zinde tutarken aynı zamanda günün yorgunluğundan da arındıracaktır. Aynı zamanda çocuklarınız için de enerjilerini doğru şeye yönlendirebilmeleri açısından tenis dersleri biçilmiş kaftandır. Sadece spor amaçlı yapılacak olan tenis dersleri dışında turnuva hazırlık antremanları ve profesyonel tenisçi antremanları ile de siz öğrencilerimize geniş bir yelpaze sunuyoruz.

Yediden yetmişe hangi yaş grubundan olursanız olun tenise ilginiz varsa, tek ya da eşli ders almak için, eğitmenlerimizle ya da kendi seçeceğiniz bir partnerle tenis oynamak için, seviyenize göre bir rakiple karşılaşmak ve rekabetin tadını çıkarmak için, uygun fiyat politikasıyla üst düzey verimi alabilmek için, eğlenirken öğrenmek, öğrenirken de bedeninizi zinde tutmak için yapmanız gereken tek şey bize ulaşmak olacaktır.